50 products
-
Sesame ChebakiaSesame Chebakiafrom Regular price€15,45Price for 500g
€30,90 / kg
-
Gazelle Horns – Kaab el GhazalGazelle Horns – Kaab el Ghazalfrom Regular price€1,90Price for 1 Stück
Selected sizes on sale -
Casablanca Moroccan Pastry PlatterCasablanca Moroccan Pastry Platterfrom Regular price€49,90Price for 1000g
€49,90 / kg
-
Tanger Moroccan Pastry PlatterTanger Moroccan Pastry Platterfrom Regular price€49,90Price for 1000g
€49,90 / kg
-
Almond BriouatsAlmond Briouatsfrom Regular price€15,90Price for 250g
€63,60 / kg
-
Moroccan Pastry Surprise BoxMoroccan Pastry Surprise Boxfrom Sale price€14,90 Regular price€29,90Price for 9 Stk.
€1,66 / piece
On sale -
Rabat Moroccan Pastry PlatterRabat Moroccan Pastry Platterfrom Regular price€49,90Price for 1000g
€49,90 / kg
-
Almond ChebakiaAlmond Chebakiafrom Regular price€15,45Price for 500g
€30,90 / kg
-
Fes Moroccan Pastry PlatterFes Moroccan Pastry Platterfrom Regular price€49,90Price for 1000g
€49,90 / kg
-
Nador Moroccan Pastry PlatterNador Moroccan Pastry Platterfrom Regular price€49,90Price for 1000g
€49,90 / kg
-
Moroccan Pastry Surprise PlatterMoroccan Pastry Surprise Platterfrom Regular price€49,90Price for 1000g
€49,90 / kg
-
Marrakesch Moroccan Pastry PlatterMarrakesch Moroccan Pastry Platterfrom Regular price€49,90Price for 1000g
€49,90 / kg
-
Royal SellouRoyal Selloufrom Regular price€17,90Price for 250g
€71,60 / kg
-
Sellou with Almonds & SesameSellou with Almonds & Sesamefrom Regular price€15,90Price for 250g
€63,60 / kg
-
Ghribia Moroccan CookiesGhribia Moroccan Cookiesfrom Regular price€15,90Price for 250g
€63,60 / kg
-
Mlousa Almond & LemonMlousa Almond & Lemonfrom Regular price€15,90Price for 250g
€63,60 / kg
-
Mlousa WalnutMlousa Walnutfrom Regular price€12,90Price for 250g
€51,60 / kg
-
Yasmina StrawberryYasmina Strawberryfrom Regular price€15,90Price for 250g
€63,60 / kg
-
White Coco Coconut PastriesWhite Coco Coconut Pastriesfrom Regular price€15,90Price for 250g
€63,60 / kg
-
Walnut & Caramel CupWalnut & Caramel Cupfrom Regular price€15,90Price for 250g
€63,60 / kg
-
Peanut & Almond DominoPeanut & Almond Dominofrom Regular price€15,90Price for 250g
€63,60 / kg
-
Pistachio CigarsPistachio Cigarsfrom Regular price€15,90Price for 250g
€63,60 / kg
-
Richbond Coconut PastriesRichbond Coconut Pastriesfrom Regular price€15,90Price for 250g
€63,60 / kg
Choose your favourites
Which size does the displayed price refer to?
For products with different prices, we show a starting price and its pack size. Choose your preferred size on the product page to see its exact price. A crossed-out price always refers to the same variant.
Where can I find ingredients and allergens?
See the ingredients, allergens and nutrition sections on the individual product page. Check the notes for assortments with changing contents, and contact us with specific ingredient questions.
Where can I find shipping information?
See the shipping information linked in the shop and on product pages. The shipping costs for your order are shown before purchase during checkout.




